Категории: ВидеоМир о нас

ЄС у шоку: Боррель відреагував на звірства російських військових в Ізюмі

Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики засудив звірства росіян в Ізюмі на Харківщині та підтримує притягнення до відповідальності політичного керівництва Росії

Про це йдеться у заяві Жозепа Борреля.

«Євросоюз глибоко шокований масовими похованнями, виявленими українською владою, з більше ніж 440 тілами в Ізюмі, яке є містом, нещодавно звільненим від загарбницьких російських військ. Ми засуджуємо ці звірства найбільш суворим чином», — сказав віцепрезидент Європейської комісії.

«Загарбницька війна Росії залишає в Україні кривавий і руйнівний слід. Тисячі мирних жителів уже були вбиті, багато інших піддалися тортурам, переслідуванням, сексуальному насильству, викраденню або насильницькому переміщенню. Цю нелюдську поведінку російських військ, повну нехтування міжнародним гуманітарним правом і Женевськими конвенціями, необхідно негайно припинити», — закликав Боррель.

«Росія, її політичне керівництво та всі причетні до багатьох порушень міжнародного права та міжнародного гуманітарного права в Україні, будуть притягнуті до відповідальності. ЄС підтримує всі зусилля в цьому питанні», — резюмував глава європейської дипломатії.

В Ізюмі продовжується ексгумація тіл вбитих російськими загарбниками.

Вже дістали 23 тіла цивільних та 17 військових. Дехто з загиблих мав шеврони 93 бригади «Холодний Яр». У двох військових були зв’язані руки.  У одного з цивільних була мотузка на шиї та зв’язані руки.


Ці картини ніколи , ніколи не забудуться і не зітруться з нашої пам’яті.
Наші діти і онуки знатимуть, що росіяни- то вбивці, прокляті кати і нелюди.
Iryna Gerashchenko
Буча-2, якщо не гірше. Масові поховання жертв російської окупації в Ізюмі. Слідчі повідомляють, що виявили принаймні 500 поховань, серед них жінки та діти. Також знайдено 17 тіл українських військовослужбовців зі слідами тортур.
В Ізюмі окупанти створили похоронну команду, яку самі ж назвали «Вантаж 200». Туди насильно загнали місцевих жителів, яких зобов’язали їздити та викопувати по місту тіла мешканців міста, які загинули від російських бомбардувань.
Потім їх перепоховали на таємному цвинтарі в лісі на околиці Ізюма поряд із позиціями окупантів. Туди не пускали сторонніх. Потім туди ж звозили тіла закатованих і страчених цивільних та військових. Їх катували та стратили у підвалі однієї з адміністративних будівель.

 

Последние новости

Том Купер: звіт про війну в Україні за 22 червня 2026 року

Не знаю, як ви, але я вважаю себе «щасливчиком» — хоча б тому, що мені не треба щоранку їздити на…

9 часов назад

Уражено газопереробний та гелієвий заводи в Оренбурзькій області РФ

У ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України в Оренбурзькій області РФ уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у…

9 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 24.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 24.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

16 часов назад

Уражено головну електропідстанцію окупованого Севастополя, — командувач СБС Мадяр

У тимчасово окупованому Севастополі воїни Сил безпілотних систем уразили головну електропідстанцію. Про це повідомив командувач Роберт Бровді (Мадяр). "Ждет Севастополь, ждет Камчатка,…

16 часов назад

Наслідки удару Сил оборони по автівці з військовими РФ: один спалений, інший — без голови

У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує наслідки удару Сил оборони по російській автівці. Внаслідок ураження у спаленій техніці окупант…

1 день назад