Європа повертається до нормального життя

61

Цього тижня відбулися значні послаблення карантинного режиму у більшості європейських країн.

Почнемо з Італії, з її катастрофічною картиною захворюваності на смертності. Отже, жупел корони № 1 відкрив книжкові крамниці, пральні, магазини канцтоварів та дитячі магазини у деяких регіонах. Допустили до роботи лісорубів (??) та ІТ-шників. Але! Повний карантин знімається 4 травня скрізь.

Іспанія: запрацювали деякі підприємства та будівельні майданчики, але більшість магазинів та сервісних центрів зачинені. Карантин продовжено до 3 травня.

Німеччина: відкрилися невеликі магазини, СТО, книжкові крамниці та подібні заклади (ну, за їхніми мірками невеликі, до 800 кв. метрів), громадський транспорт працює як і працював, ресторани і заклади харчування працюють на виніс і роблять доставку додому. У Берліні випускникам дозволили повернутися до школи і скласти іспити. Учні носять маски, парти розсунули, щоб було більше місця між дітьми.

Австрія: відкриті для доступу публічні парки маленькі магазини, будівельні та садові центри із суворим обмеженням щодо кількості покупців. Великі магазини і перукарні відкриються з 1 травня. Решта обмежень триватимуть до середини травня. Зокрема, у травні запрацюють музеї та бібліотеки.

Норвегія відкрила дитячі садочки, оскільки діти менш вразливі до корони. Крім того, уряд виступив із заявою, що поширення Covid-19 у них під контролем.

Данія: запрацювали дитячі садочки та початкова школа. Ресторани та кафе зачинені, а зібрання більше 10 людей заборонені до 10 травня. Заборона на більші зібрання триватиме до серпня.

Словенія: невеликим приватним готелям дозволили приймати постояльців. Уряд також розблокував види спорту, які не передбачають тісного контакту, такі як велоспорт або теніс.

Болгарія: 6 квітня парламент проголосував за послаблення певних санкцій, накладених у березні. Відкрилися фермерські ринки, а також зменшилися штрафи за порушення карантинного режиму.

У Польщі дозволили прогулянки у парках та лісах, а у Чеській Республіці відновили роботу продуктові ринки та почалося поступове повернення шестиденного робочого тижня. Також чехи тепер можуть виїжджати за кордон, за умови, що вони відбудуть двотижневий карантин після повернення.

Європейські уряди змушені приймати рішення про нормалізацію на тлі масових виступів проти карантинних обмежень. Практично у кожному регіоні відбулися заворушення або протестні акції проти карантину.

Іншими словами, навіть втративши неспівмірно більше люду, Європа розуміє, що стратегія «всі по норах» себе вичерпала, і що домашній арешт рано чи пізно потрібно знімати. І краще рано, особливо враховуючи дивні сигнали з боку ООН про потенційні «мільйони смертей від голоду» внаслідок коронавірусу.

І ми ж розуміємо, що голод почнеться не з Німеччини. Це той випадок, що доки тлустий схудне, худий здохне.

Тому зеленій владі бажано приймати рішення, і то швидко. З одного боку – велика спокуса підкрутити гайки населенню. З другого боку – іще більша ймовірність того, що «гайки» настануть самому Зеленському. Така собі lose-lose ситуація для окремо взятого янелоха.

Тамара Горіха Зерня

Поделиться:
Загрузка...