ЄБРР може припинити роботу в Україні через блокування Кабміном виплати боргу інвесторам в «зелену» енергетику, — Аслунд

44

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) може припинити роботу в Україні через дії Кабінету Міністрів з розподілом коштів, які залучалися через «зелені» єврооблігації для виплати боргів інвесторам у відновлювану енергетику.

Про це заявив економіст Андерс Аслунд, інформує РБК Україна.

«Скінчено, це обман. І особливо я не розумію, як Європейський банк реконструкції та розвитку далі може працювати в Україні після цього», — сказав Аслунд.

За його словами, через дії уряду, в Україні буде колапс із залученням іноземних інвестицій, оскільки в останні роки інвестиції приходили тільки в сектор зеленої енергетики.

«Практично іноземних інвестицій в Україні немає. І це означає, що дуже низьке економічне зростання в Україні», — додав Аслунд.

Нагадаємо, ввечері 13 листопада уряд заблокував виплату 19,3 млрд гривень боргу інвесторам в «зелену» енергетику. Ці кошти надали іноземні банки в якості «зелених» єврооблігацій. Одним з таких банків був ЄБРР. 

P.S.

Рішення уряду щодо 19,3 млрд грн коштів «зелених» єврооблігацій може призвести до остаточної втрати Україною довіри зовнішніх інвесторів і матиме непоправні наслідки.

Про це заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса, коментуючи інформацію про зупинку урядом розрахунків з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.

«Укренерго» — державна компанія – взяла гроші дешевше, переконавши і сказавши інвесторам, що ці гроші спрямують на зелену енергетику. І не спрямувати їх на зелену енергетику після цього – виглядає не те, що нелогічно… Пан президент казав про довіру, яка тане, от після цього здається, що довіри не буде взагалі», — заявив Фурса в ефірі телеканалу «Україна24».

Експерт не виключив, що якщо держава вирішить спрямувати ці кошти не на зелену енергетику, як це було прописано в умовах запозичення, за цими облігаціями може бути оголошений дефолт.

«Якщо Україна на самому початку покаже, що для нас нормально кинути, це ж не тільки про те, що ми кидаємо інвесторів зеленої енергетики, але це й про те, що ми кидаємо людей, у яких ми беремо гроші. У тих самих інвестиційних фондів», — додав Фурса.

Він додав, що сподівається на здоровий глузд і вирішення ситуації з блокуванням єврооблігацій. «Це якийсь такий волюнтаризм і я сподіваюся, що до понеділка всі зрозуміють, наскільки це велика дурість», — підсумував Сергій Фурса.

Нагадаємо, напередодні пізно увечері уряд звільнив керівника ГарПоку Петриковця і заблокував на рівні Ощадбанку погашення боргів перед зеленими інвесторами. Кошти в сумі 19,3 млрд грн були заблоковані за вказівкою уряду. Петриковець звернувся до НАБУ з заявою про вчинення злочину.

Як повідомлялося, на початку листопада, президент України Володимир Зеленський на кліматичній конференції в Глазго обіцяв міжнародній спільноті повернути довіру міжнародних інвесторів у відновлювані джерела до України. 

Поделиться:
Загрузка...